Warsztaty dostarczą także podstawowych informacji na temat sztuki współczesnej. Każde z czterech proponowanych spotkań składa się z części prezentacyjnej, przedstawiającej szczególnie istotne dzieła wybranej dziedziny sztuki oraz z części praktycznej, zakładającej realizację konkretnych projektów plastycznych.
W programie warsztaty:
1) Mali projektanci i ikony designu – uczestnicy warsztatów zapoznają się z pojęciem dizajnu, charakterem pracy dizajnera oraz wybranymi ikonami XX i XXI-wiecznej sztuki projektowania. Prezentacja multimedialna będzie inspiracją dla zaprojektowania i stworzenia użytecznych obiektów z folii (fartuszków, poduszek, foteli), które zostaną poddane testowi na funkcjonalność i trwałość oraz ocenie estetycznej przez wszystkich uczestników spotkania.
2) Typografia - typki liter – warsztaty poświęcone typografii, zwracające uwagę na różnorodność krojów i układów liter, którymi posługują się projektanci książek. Dyskusja nad trafnością ich wyborów ma zainspirować do stworzenia własnego wzoru liter. Rysunkowe projekty imion uczestników warsztatów wykonane zostaną w glinie i wypalone lub przełożone na tafle luster.
3) Architektura z arcytektury – prezentacja wybranych osiągnięć współczesnej architektury połączona ze wspólną realizacją budowli z kartonowych modułów. Efekt pracy zespołu warsztatowego zostanie omówiony i poddany testowi wytrzymałości.
4) Oswajanie przestrzeni – warsztaty z zakresu sztuki ziemi poświęcone refleksji nad tym, co swojskie i obce, a także sposobom oswajania różnych miejsc przez artystów land-artu. Uczestnicy zajęć zapoznają się z głównymi dokonaniami sztuki ziemi oraz stworzą własne „oswajacze przestrzeni” z materiałów dostępnych w środowisku naturalnym.
Adresatami cyklu są dzieci i młodzieży z klas I-VI
Ilość uczestników: od 15 do 25 osób
Czas trwania: 1,5 godziny - jedno spotkanie
Koszt: 8zł od osoby za cały pakiet (wykupuje się cały pakiet, terminy poszczególnych zajęć do uzgodnienia; na jeden dzień przypada jeden warsztat, nie łączymy zajęć w dłuższe ciągi jednodniowe) . Szczegółowe informacje i rezerwacja: Dominika Jarmolińska, tel. 18 534 06 77, e-mail: d.jarmolinska@mcksokol.pl